Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Kefované a opaľované drevo

Kefované a opaľované drevo

Kefované drevo

Termín “kefované, alebo kartáčované drevo“ opisuje povrchovú úpravu podlahy z tvrdého dreva, ktorá zahŕňa zoškrabanie makkých drevených častí z povrchu dosky tvrdou štetinovou kefou. Proces kefovania vytiahne a odstráni mäkký materiál z rastového kruhu stromu. To, čo zostalo na povrchu dosky odkryté, je srdcom dreva (tzv. Tvrdé drevo).

Výsledkom procesu je drevený povrch s výraznejšou textúrou ako typický hladký povrch. Vzhľad je mierne opotrebovaný, jemne zvetraný a rustikálny. Kartáčované drevo v podstate napodobňuje vzhľad regenerovaného dreva, čo je nielen novodobý trend, ale tiež skrýva nedokonalosti a škrabance lepšie ako hladké povrchy.

Kefované a kartáčované drevo sa vyznačuje svojou zvýšenou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a je vhodné tak do interiéru ako do exteriéru. Trvácnosť oproti klasickým povrchom je zhruba trojnásobná.

Opaľované drevo

Opaľovanie dreva sa poväčšine vykonáva ručne, za pomoci priameho ohňa, čím získava povrch svoju unikátnosť. Po opálení dreva sa následne zuhoľnatený povrch zametá tak dlho, až kým sa nedosiahne požadovaný vzhľad. Keď sa povrch umyje a očistí, je dobre ho hneď napustiť olejom. Drevo, ktoré prejde procesom opaľovania veľmi dobre odoláva poveternostným vplyvom, hnilobe, ale aj plesniam a drevokazným škodcom.

 


Kefované a opaľované drevoMateriál Hrúbka v mmMinimálne množstvo úpravy v m2 Cena za 1m² jednostrannej úpravy
Kefovanie - kartáčovanieSmrek, Červený smrek, Borovica od 1750 m2od 3,00 €
Opaľovanie Smrek, Červený smrek, Borovica od 1750 m2od 4,00 €

Všetky uvedené ceny sú NETTO za 1m².