Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Montáž a uchytenie montážnými úchytkami

Montáž a uchytenie montážnými úchytkami

Montáž úchytiek na drevený obklad za použitia dreveného roštu:
Montážne úchytky sa používajú ako jeden zo spôsobov veľmi praktického a pevného uchytenia dreveného obkladu (tatranského profilu) na stenu alebo strop systémom montážnych hranolov (drevených roštov). Montážne úchytky sa zasúvajú do vnútornej strany drážky dreveného obkladu resp. tatranského, bavorského obkladu a iných drevených profilov a tie sa potom upevňujú:
1. pribíjaním klinčekov do montážnej úchytky, kde dosiahneme pevné uchytenie montážnej úchytky a zároveň dreveného obkladu na montážny rošt (drevený hranol).
2. sponkovaním (sponkovaciou pištolou), kde postup je rovnaký ako pri použití klinčekov.

1. montážny krok: príprava a uchytenie montážneho roštu (dreveného hranolu) na strop alebo stenu. Rozostup montážneho roštu záleží od použitia hrúbky dreveného obkladu, cca. 50-80cm rozostup.

2. montážny krok: zasunutie montážnych úchytok do vnútornej strany drážky dreveného obkladu.


3. montážny krok: pripevnenie dreveného obkladu k montážnemu roštu spôsobom pribitia alebo sponkovania montážnych úchytiek na drevený rošt.


4. montážny krok: nasledovne postupujeme zasunutím dreveného obkladu smerom pera do drážky, kde docielime celkové zakrytie montážnych úchytiek.

Týmto systémom dosiahneme veľmi pevné a šetrné uchytenie dreveného obkladu, pričom nedochádza k mechanickému poškodenie dreveného obkladu ako napr. poškodenie obkladu (preliačiny od kladiva) – pribíjaním klincami do stredu obkladu alebo rozštiepenie obkladu (rozštiepené pero alebo drážka) – prichytením obkladu spôsobom pribíjania klinčekov do pera alebo drážky.
Montážne úchytky sa používajú na hrúbku obkladu prevažne 12mm, 15mm a 20mm, ktorý nájdete v našom sortimente.

Trackback from your site.

Leave a comment