Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Neutíchajúca nadčasovosť drevených plotov

Neutíchajúca nadčasovosť drevených plotov

Odjakživa ich ľudia stavali k svojim príbytkom a aj keď postupom času nastala éra zelených, betónových, či kovaných plotov, drevené ploty si aj napriek tomu zachovali svoju žiadúcnosť.

Plot vždy slúžil ako ochrana majetku pred cudzími, pred zvieratami či ako ochranca pokoja a súkromia majiteľov domov, chát a pod..

„Životná púť“ plotov prešla mnohými zmenami, novinkami, či zlepšovákmi. Do módy prišli aj ploty „bezúdržbové“ a také, u ktorých je niekoľkoročná deklarovateľnosť životnosti, no nikdy sa neprestalo s montovaním tradičných drevených plotov, ktoré môžeme bezpochyby označiť za pomyselných predkov oplotení celkovo.

Budovanie drevených plotov zložených z plotových latiek zažíva v súčasnosti akýsi „boom“ či návrat. Zaiste sa pýtate prečo? Však tieto ploty vyžadujú pravidelnú starostlivosť a ich životnosť aj pri správnom ošetrovaní nedosahuje takú dĺžku než oplotenia vyrobené z novodobých materiálov!

Sila a tajomstvo plotov z drevených latiek tkvie v tom, že drevo je stále blízke človeku vďaka svojej schopnosti navodiť pocit útulnosti, tepla a dokáže čarovne splynúť s tým, čo je človeku odvždy dané – s prírodou.

Drevené ploty a ich opätovný nárast popularity súvisí aj s faktom, že v poslednej dobe narastá počet drevostavieb, chalúp a chát. Nevidíme ich však len pri tzv. domoch z dreva, čoraz častejšie sa s týmto typom ohradení stretávame aj v prímestských či mestských zónach, pretože drevo dokáže ideálne architektonicky splynúť a zaihrať s moderným dizajnom stavieb.

Vďaka naším plotovým latkám a ich správnym skombinovaním dokážete vytvoriť taký drevený plot, ktorý nadchne nielen svojím vzhľadom, ale aj už na prvý pohľad viditeľne kvalitným spracovaním. V ponuke máme veľa druhov latiek, ktoré prechádzajú od jednoduchších typov, až po zložitejšie a je len na Vás, pre ktoré sa rozhodnete.

Ak rozmýšľate nad vybudovaním oplotenia, skúste staviť na odvážnosť v prístupe k tradičným materiálom, pretože sme si istí, že práve drevený plot skonštruovaný z našich plotových latiek maximálne uspokojí Vaše nároky a požiadavky.

Trackback from your site.

Leave a comment