Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Prečo si vybrať tatranský profil

Prečo si vybrať tatranský profil

Je pre Vás vôňa dreva niečím príjemným a zároveň niečím, čo navodzuje pocit útulnosti a pokoja, aký ponúka napríklad prostredie horských chát?
Ak si na predošlú otázku odpovedáte „áno“ vedzte, že práve čítate o produkte, ktorý Vám pomôže nadobudnúť spomínanú atmosféru v akomkoľvek Vašom priestore a ktorým je – tatranský profil.


Tatranský profil je ideálnou výslednou vrstvou používanou pri obkladaní v interiéri, ale aj v exteriéri. Jeho obvyklé použitie v interiéri je ako dekoratív stien a stropov, ako obklad schodov a v exteriéri má veľmi široké využitie ako obklad záhradných domčekov, altánkov, plotov, ako podbitie presahov striech a pod.


Fakt, že má tento obklad slúžiaci na finálnu úpravu vnútorných a vonkajších priestorov také široké využitie je zabezpečený vďaka materiálom, z akých je vyrábaný. Obvyklým materiálom využívaným na výrobu tatranského profilu je smrek severský a smrek červený, pretože tieto dreviny (ak sú kvalitne vysušené a následne patrične povrchovo upravené) vykazujú niekoľkoročnú životnosť a odolnosť voči škodcom a extrémnym vplyvom počasia.

Treba podotknúť, že profil je nevyhnutné v určitých ročných intervaloch ošetrovať, avšak jeho renovácia je jednoduchou záležitosťou, ktorá je finančne nenáročná.
Tatranský profil má okrem spomínaného výborné tepelné vlastnosti a je ideálny do priestorov, kde je potreba udržania stálej teploty v každom ročnom období.

V zime udrží teplo a v letných mesiacoch zaistí, že priestor sa prílišne neprehreje. Zvukotesnosť alebo inak povedané akustická izolácia je ďalším benefitom, aký obklad prináša a je tiež vhodným materiálom pre ľudí trpiacich rôznymi alergiami.
Zhotovenie pokládky profilu zvládne takmer každý, a to vďaka jednoduchej inštalácii systémom pero a drážka.


Ak premýšľate, čím svoj vonkajší alebo vnútorný priestor ozvláštniť tak, aby ste mu dali iný nádych a zároveň, aby úkon nebol finančne a zručne náročný, siahnite po tatranskom profile. Zaručujeme, že tento ekologický obklad vdýchne Vašim priestorom nestarnúci, elegantný a vždy nadčasový vzhľad, aký dokáže ponúknuť len drevo.

Trackback from your site.

Leave a comment