Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Prekladaný strop

Prekladaný strop

„Niečo tradičné, s nádychom minulosti poprosím!“

Keď sa „namaximum“ snažíte vyhovieť zákazníkovi a jeho špecifickým požiadavkám, tak do svojho portfólia neustále zavádzate produkty, ktoré požaduje. A práve preto sme sa popasovali s požiadavkou niečoho tradično – renesančného a zaradili sme do našej ponuky prekladané stropy.

Prekladaný strop je v interiéri/exteriéri tým vizuálom, ktorý v súčasnosti zažíva svoje druhé obdobie renesancie. Čo pod uvedeným myslíme? Tento druh povaly je čoraz častejšie vyhľadávaný, pretože vďaka nemu je dosahovaný nezameniteľný prírodný vzhľad, nesúci sa ruka v ruke s za relatívne krátkym časom zhotovenia a nízkymi obstarávacími nákladmi.

Pohľad späť

Už naši predkovia vedeli oceniť krásu, atmosféru, ale aj užitočnosť prekladaných stropov. Tie však zhotovovali iným spôsobom, na ktorý sme zvyknutí dnes.

Drevo je samo o sebe ľahkým konštrukčným materiálom, čo v priestoroch spôsobuje problém s akustikou. Ďalším problémom je aj jeho náchylnosť voči škodcom a vysoká horľavosť. Tieto nie moc lichotivé vlastnosti si uvedomovali  aj naši predkovia, ktorí však vedeli, ako na ne. 

Stropy jednoducho zaťažovali násypmi z piesku a štrku, do ktorých vkladali napríklad starú dlažbu. Takto vytvorili nielen zaťaženie, či akési zhutnenie stropu, ale zaistili tak predídenie nežiadúcim vibráciám, lepšiu akustiku v miestnosti a hlavne vytvorili medzi horľavými materiálmi nehorľavú vrstvu.

Prekladané stropy dnes

Dnešný spôsob montáže, resp. zhotovenia prekladaných stropov sa možno od spôsobov známych z minulosti líši, avšak postup zhotovenia trámov a dosiek je rovnaký. Každá časť konštrukcie prekladaného stropu prechádza starostlivým procesom výroby, a to už od opracovania kmeňa stromu, cez ohobľovanie, až po profiláciu trámov a hobľovaných dosák.  Takýmto spôsobom a pomocou moderných drevospracujúcich nástrojov vieme u zákazníka dosiahnuť žiadaný punc tradičného a prírodného efektu v miestnosti.

Milí čitatelia nášho blogu, ak sa v týchto riadkoch našli Vaše očakávania, neváhajte nazrieť do našej ponuky a kontaktovať nás.

Trackback from your site.

Leave a comment