Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Starý vzhľad je moderný

Starý vzhľad je moderný

V súčasnosti sa čoraz viac stretávame s klientskou požiadavkou navodenia starej, rustikálnej atmosféry v ich príbytkoch, či v exteriéri.

Sme názoru, že ak chcete byť v podnikaní úspešní, je potreba sledovať trendy dnešnej doby, pričom v prípade nášho podnikania je potreba sledovať trendy v oblastí interiérového a exteriérového dizajnu. V nadväznosti na spomenuté sme sa preto rozhodli do nášho sortimentu zahrnúť klientmi veľmi žiadané dva druhy dreva, a to kefovanéopaľované drevo.

Pozorný sledovateľ nášho webu si už zaiste všimol opis týchto produktov na podstránke. Týmito pár riadkami sa budeme snažiť oboznámiť so spomínanými druhmi tohto špecificky opracovaného dreva, ktoré sa čoraz viac stáva populárnejším a využívanejším v architektúre.

Opaľované a kefované drevo je v rámci nami ponúkaného sortimentu novinkou, avšak uisťujeme Vás, že sme boli dostatočne vyškolení na výrobu týchto v súčasnosti veľmi žiadaných produktov a celý technologický proces opracovania podlieha prísnym normám a zásadám správneho výrobného postupu.

Ako teda dosahujeme žiadaný finálny vzhľad kefovaného a opaľovaného dreva a akými spôsobmi pracujeme, resp. opracuvávame dané drevo?

Metódy sú nasledovné:

  • povrchová úprava kefovaním – drevo je upravované kefovaním tak, že postupným opracovávaním odstránime mäkké povrchové vrstvy, pričom spôsobom kefovania dosiahneme jemný, stredný, či hlboký efekt rýh. Ryhami takto dosiahneme vznik rustikálneho vzhľadu. Kefované drevo je odolnejšie voči mechanickému poškodeniu, pretože napríklad ryhy po páde predmetov na toto drevo takmer nevidíte, ani sa napríklad na takejto podlahe nepošmyknete,
  • povrchová úprava opaľovaním – už zo samotného názvu si iste viete predstaviť záverečný výsledok takto opracovaného dreva. Výsledný efekt „opáleného“ dosahujeme opaľovaním dreva plynovým horákom, čím sa na štruktúre dreva krásne a efektne zvýraznia jeho rysy a zároveň nadobudne dojem ohorenia. Po opálení sa drevo kefuje, čím sa docieli jeho finálny vzhľad.

 

Treba podotknúť, že údržba kefovaných a opaľovaných podláh je nevyhnutná a je identická s údržbou bežných drevených plôch. Kefovaný povrch má väčšiu plochu (možno o 20 %) ako identický, ale rovný, pričom spotreba náterovej hmoty je určená v závislosti od toho, či ide o jemné, stredné či hlboké kefovanie – napríklad u jemného kefovania je spotreba náterovej látky často menšia, než u rovnej plochy a u hlbokého kefovania často 2 x väčšia než u bežnej plochy.

Pre lepšiu predstavu neváhajte navštíviť našu galériu a v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Trackback from your site.

Leave a comment