Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Terasa – estetický a funkčný doplnok vášho príbytku

Terasa – estetický a funkčný doplnok vášho príbytku

 

Vytvorenie prepojenia medzi interiérom a exteriérom sa v súčasnosti kladie za veľmi dôležitú súčasť životného štýlu, pretože u rodinných domov a bytov sa možnosť vyjsť z obývačky alebo spálne priamo na terasu považuje už za bežný štandard.


Útulná terasa?

Terasy sa v súčasnej dobe stávajú centrálnou zónou určenou pre relax v záhrade, do ktorej sa oplatí investovať. Sú miestom každodenného relaxu a prinášajú pozitívne naladenie.
Výstavba terasy musí byť síce pri plánoch o výstavbe domu, či bytu dopredu špecifikovaná, avšak patrí k jedným z posledných krokov pri stavbe alebo rekonštrukcii obydlia. Preto je dobré v tejto fáze poriadne zvážiť náklady, možnosti a predstavy o všetkom s touto časťou bývania spojenou.
Ak ste sa rozhodli pre funkčnú a peknú drevenú terasu, je nutné premyslieť niekoľko detailov s ňou a jej výstavbou súvisiacich. Ak preferujete drevo, konštrukciu a podlahy z dreva, je nevyhnutné si uvedomiť, že drevo je špecifický prírodný materiál. Preto sú pre kvalitnú montáž potrebné určité znalosti a vedomosti. Je dobré zveriť tento krok – montáž terasy odborníkom.

 

Drevené terasy

 

Drevená terasa vyzerá nielen skvele, ale nemá konkurenciu zo stavebného ani ekologického hľadiska vo svete vonkajších konštrukcií. Svojim typom a stavbou dokonale splynie s okolitou prírodou, nepôsobí studeno a pri správnej kombinácii materiálov zaistí funkčnosť na dlhodobo. Nevyhnutné je, aby bol pri jej konštrukcii zvolený kvalitný materiál, zvlášť podlaha. Výber správnych a kvalitných terasových dosiek je zaručene správna investícia na niekoľko rokov. Ak hľadáte správnu voľbu terasových dosiek, odporúčame nazrieť do našej ponuky. Ak si nie ste istý množstvom materiálu, taktiež sa obráťte na nás, radi vám pomôžeme, pretože vieme, že výpočet materiálu je mimoriadne dôležitý ešte pred stavbou drevenej terasy.
Malá rada od nás – pri objednávaní terasových dosiek je nutné uviesť počet kusov dosiek, počet bežných metrov alebo počet metrov štvorcových. Drevo je prírodný materiál a je potrebné pri ňom počítať s drobnými vadami či odchýlkami. Odporúčame preto objednať minimálne 10 % dosiek navyše.
Ak sa rozhodnete pre svojpomocnú výstavbu terasy, nenechajte si uniknúť náš ďalší článok, v ktorom opíšeme, aké postupy je nevyhnutné dodržať pri takto vlastnoručne vystavanej terase.

 

Trackback from your site.

Leave a comment