Kontakt : + 421 915 515 363 , +421 948 044 330     Instagram         Facebook 

Email: jjtopholz@gmail.com 

Zrubový obklad

Zrubový obklad

Veľakrát sa u našich zákazníkov stretávame s otázkou, akým spôsobom dokážu navodiť útulnosť do ich exteriéru, resp. ako u ich stavieb dosiahnu rustikálnosť, akou dýchajú napríklad zrubové domy. Pri tejto pretenzii ponúkneme vždy rovnaký spôsob, akým docielia želané, a to s pomocou aplikácie zrubového obkladu. Zrubový obklad, resp. profil sa v súčasnej dobe stáva čoraz obľúbenejšou formou obkladu u exteriérových fasád chatiek, záhradných domčekov, či terás. Nami ponúkaný profil je vyrábaný z červeného smreku v rôznym dĺžkach, šírkach a v A, B kvalite.

Profil je charakteristický polguľovitým tvarom, imitujúcim guľatinu a je spájaný pomocou pera a drážky, čím zabezpečuje tesné izolácie. Tento typ obkladu navodzuje dojem výzoru identickému zrubu, avšak spotreba dreva oproti tradičnému zrubu je až o 75 % nižšia.

Čo je špecifické na našom zrubovom obklade a čo nás odlišuje od konkurencie je, že je vyrábaný až po starostlivom výbere dreva v najvyššej kvalite a po jeho aplikácii napríklad na fasádu – exteriér dýcha tak neopakovateľnou atmosférou, že si ho mnohí zamieňajú s pravým zrubom.

Treba však podotknúť, že zrubový profil a jeho stavebný prvok – drevo si vyžaduje patričnú starostlivosť. Každý majiteľ drevených stavieb vie, že ich životnosť je obmedzená. Táto nie príliš lichotivá vlastnosť sa však môže úspešne a výrazne eliminovať správne zvolenou chemickou ochranou. V súvislosti so životnosťou zrubového obkladu je najdôležitejším faktorom to, z akého dreva je vyrobený a druhým faktorom v poradí predlžovania životnosti je chemická ochrana.

Pre predĺženie životnosti nestačí obklad chrániť napríklad len prístreškom, ale aj ochranným náterom.

Preto aplikáciu náteru na nami dodávaný profil odporúčame realizovať v intervale každých štyroch rokov. Chemické látky, ktorými odporúčame realizovať náter musia spĺňať isté vlastnosti, ako napríklad dostatočná fungicídna a insekticídna účinnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, rýchla a rovnomerná schopnosť vnikania látky do dreva a pod..

Sme presvedčení, že pravidelnou údržbou zrubového obkladu bude zabezpečené jeho bezproblémové užívanie na primerane dlhý čas.

Trackback from your site.

Leave a comment